Звернення громадян
Зміст : 775
Посилання : 2
Переглянути хіти змісту : 601700
Проект регуляторного акта
Проект рішення Самбірської роайонної ради
Про затвердження Методики розрахунку і порядку використання плати за оренду майна комунальної власностітериторіальних громад Самбірського району
Керуючись ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.ст. 3, 19 Закону України «Про оренду державного та комунального майна»,постановою Кабінету Міністрів України «Про Методику розрахунку і порядок використання плати за оренду державного майна», з метою врегулювання процедури розрахунку і порядку використання плати за оренду комунального майна, що перебуває у комунальній власності територіальних громад Самбірського району та враховуючи рекомендації постійної комісії районної ради з питань ЖКГ,енергозбереження та комунальної власності, Самбірська районна рада:
В И Р І Ш И Л А:
1. Затвердити Методику розрахунку і порядку використання плати за оренду майна, що перебуває у комунальній власності територіальних громад Смбірського району, що додається.
2. Надати дозвіл орендодавцям, при нарахуванні орендної плати за оренду майна комунальної власності,користуватись даною Методикою.
3. Контроль за виконанням цього рішення покласти постійну комісію з питаньЖКГ, енергозбереження та комунальної власності (І.Струбицький).
Голова районної ради Г. Дейниченко
Додаток
МЕТОДИКА
розрахунку і порядок використання плати за оренду майна,що перебуває у комунальній власності територіальних громад Самбірського району
1. Методику і порядок розроблено з метою створення єдиного організаційно-економічного механізму нарахування плати за оренду майна комунальної власності територіальних громад Самбірського району (далі- майно).
2. Розмір орендної плати встановлюється договором оренди між орендодавцем та орендарем .
У разі визначення орендаря на конкурсних засадах орендна плата, розрахована за цією Методикою, застосовується як стартова, а її розмір може бути збільшено за результатами такого визначення.
3. До плати за оренду майна не включаються витрати на утримання орендованого майна та плата за комунальні послуги.
4. Орендна плата за цією Методикою розраховується у такій послідовності: визначається розмір річної орендної плати. На основі розміру річної орендної плати встановлюється розмір орендної плати за перший місяць оренди, яка фіксується у договорі оренди. З урахуванням розміру орендної плати за перший місяць оренди розраховується розмір орендної плати за наступні місяці оренди.
У разі коли строк оренди менший чи більший за одну добу або за один місяць, то на основі розміру місячної орендної плати розраховується добова, а в разі необхідності - на основі розміру добової орендної плати розраховується погодинна орендна плата.
7. Розмір річної орендної плати у разі оренди окремого індивідуально визначеного майна (крім нерухомого майна) встановлюється за згодою сторін, але не менш як 10 відсотків вартості орендованого майна, а у разі коли орендарем є суб'єкт малого підприємництва - не менш як 7 відсотків вартості орендованого майна. Орендодавець може здійснювати незалежну оцінку майна, що передається в оренду.
8. У разі оренди нерухомого майна (крім оренди нерухомого майна фізичними та юридичними особами, зазначеними у пункті 10 та пункті 11 цієї Методики) розмір річної орендної плати визначається за формулою:
Опл = Вп х Сор,
де Вп - вартість орендованого майна, визначена шляхом проведення незалежної оцінки, грн.; Сор - орендна ставка, визначена згідно з додатком № 1.
Незалежна оцінка вартості об'єкта оренди повинна враховувати його місцезнаходження і забезпеченість інженерними мережами. Результати незалежної оцінки є чинними протягом 6 місяців від дня її проведення, якщо інший термін не передбачено у звіті з незалежної оцінки.
Якщо орендоване нежитлове приміщення є частиною будівлі (споруди), то оцінка вартості цього приміщення проводиться безпосередньо або опосередковано з урахуванням вартості будівлі (споруди) в цілому за формулою:
Вп = Вб : Пб х Пп,
де Вп - вартість орендованого приміщення, яке є частиною будівлі (споруди), грн.; Вб - вартість будівлі (споруди) в цілому (без вартості підвальних приміщень, якщо вони не експлуатуються орендарем), визначена шляхом проведення незалежної оцінки, грн.; Пп - площа орендованого приміщення, кв.м; Пб - площа будівлі (споруди) в цілому (без площі підвальних приміщень, якщо вони не експлуатуються орендарем), кв.м.
10. Розмір річної орендної плати за оренду нерухомого майна районними організаціями, які утримуються за рахунок державного та районного бюджетів, становить 1 гривню.
11. Розмір місячної орендної плати за оренду нерухомого майна бюджетними організаціями, які утримуються за рахунок державного та інших, ніж районного, місцевих бюджетів, а також комунальними підприємствами становить 1 гривню за кв.м.
12. Витрати на утримання нерухомого майна, зданого в оренду одночасно кільком підприємствам, організаціям, і прибудинкової території, розподіляються між ними пропорційно розміру займаної ними загальної площі.
13. Розмір місячної орендної плати за перший місяць після укладення договору оренди чи перегляду розміру орендної плати розраховується за формулою:
Опл
Опл.міс. = ------ х Іп.р. х Ім,
12
Опл - річна орендна плата, визначена за цією Методикою, грн.; Іп.р. - індекс інфляції за період з початку поточного року (у разі оренди нерухомого майна - з дати проведення незалежної оцінки) до дати укладення договору оренди або перегляду розміру орендної плати; Ім - індекс інфляції за перший місяць оренди.
14. Розмір орендної плати за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування розміру місячної орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за поточний місяць.
15. Терміни внесення орендної плати визначаються у договорі.
16. Платіжні документи на перерахування до бюджету орендних платежів подаються платниками установам банку до настання терміну платежу.
17. Суми орендної плати, зайво перераховані до бюджету, зараховуються в рахунок наступних платежів.
18. Стягнення заборгованості по орендній платі провадиться в установленому законом порядку.
19.Орендар за рішенням власника майна має право передати в суборенду нерухоме майно.
20.Розмір плати за суборенду нерухомого та іншого окремого індивідуально визначеного майна розраховується в порядку, встановленому цією Методикою для розрахунку розміру плати за оренду зазначеного майна.
21.Орендна плата за оренду майна, що перебуває у комунальній власності територіальних громад Самбірського району спрямовується в розмірі 100 % до відповідних місцевих бюджетів.
додаток 1
до Методики
ОРЕНДНІ СТАВКИ
за використання нерухомого майна,що перебуває у комунальній власності територіальних громад Самбірського району
------------------------------------------------------------------
| Використання орендарем нерухомого майна за цільовим | Орендна|
| призначенням | ставка,|
| |відсоткі
|------------------------------------------------------+---------|
|1. Розміщення пунктів продажу лотерейних білетів, | 35 |
| пунктів обміну валюти | |
|------------------------------------------------------+---------|
|2. Розміщення: | 30 |
|------------------------------------------------------+---------|
| фінансових установ, ломбардів, бірж, брокерських, | |
|дилерських, маклерських, рієлторських контор (агентств| |
|нерухомості), банкоматів | |
|------------------------------------------------------+---------|
| ресторанів з нічним режимом роботи | |
|------------------------------------------------------+---------|
| торговельних об'єктів з продажу ювелірних виробів, | |
|виробів з дорогоцінних металів та дорогоцінного | |
|каміння, антикваріату, зброї | |
|------------------------------------------------------+---------|
| операторів телекомунікацій, які надають послуги з | |
|рухомого (мобільного) зв'язку, операторів та | |
|провайдерів телекомунікацій, які надають послуги з | |
|доступу до Інтернет | |
|------------------------------------------------------+---------|
|3. Розміщення: | 25 |
|------------------------------------------------------+---------|
| виробників реклами | |
|------------------------------------------------------+---------|
| салонів краси, саун, турецьких лазень, соляріїв, | |
|кабінетів масажу, тренажерних залів | |
|------------------------------------------------------+---------|
| торговельних об'єктів з продажу автомобілів | |
|------------------------------------------------------+---------|
| зовнішньої реклами на будівлях і спорудах | |
|------------------------------------------------------+---------|
|4. Організація концертів та іншої | 25 |
|видовищно-розважальної діяльності | |
|------------------------------------------------------+---------|
|5. Розміщення суб'єктів господарювання, що провадять | 22 |
|туроператорську та турагентську діяльність, готелів | |
|------------------------------------------------------+---------|
|6. Розміщення суб'єктів господарювання, що провадять | 21 |
|діяльність з ремонту об'єктів нерухомості | |
|------------------------------------------------------+---------|
|7. Розміщення: | 20 |
|------------------------------------------------------+-----
| майстерень, що здійснюють технічне обслуговування | |
|та ремонт автомобілів | |
|------------------------------------------------------+---------|
| майстерень з ремонту ювелірних виробів | |
|------------------------------------------------------+---------|
| ресторанів | |
|------------------------------------------------------+---------|
| приватних закладів охорони здоров'я | |
|------------------------------------------------------+---------|
| розміщення торговельних об'єктів з продажу | |
|окулярів, лінз, скелець | |
|------------------------------------------------------+---------|
| суб'єктів господарювання, що провадять діяльність | |
|у сфері права, бухгалтерського обліку та оподаткування| |
|------------------------------------------------------+---------
|8. Розміщення: | 18 |
|------------------------------------------------------+---------|
| крамниць-складів, магазинів-складів | |
|------------------------------------------------------+--------
| торговельних об'єктів з продажу: | |
|------------------------------------------------------+---------|
| - непродовольчих товарів, алкогольних та тютюнових | |
|виробів | |
|------------------------------------------------------+---------|
| - промислових товарів, що були у використанні | |
|------------------------------------------------------+---------|
| - автотоварів | |
|------------------------------------------------------+---------|
| - відео- та аудіопродукції | |
|------------------------------------------------------+---------|
|9. Розміщення: | 15 |
|------------------------------------------------------+---------|
| суб'єктів господарювання, що надають послуги, | |
|пов'язані з переказом грошей | |
|------------------------------------------------------+---------
| кафе, барів, закусочних, буфетів, кафетеріїв, що | |
|здійснюють продаж товарів підакцизної групи | |
|------------------------------------------------------+---------|
| ветеринарних лікарень (клінік), лабораторій | |
|ветеринарної медицини | |
|------------------------------------------------------+---------|
| суб'єктів господарювання, що провадять діяльність з| |
|організації шлюбних знайомств та весіль | |
|------------------------------------------------------+---------|
| офісних приміщень | |
|------------------------------------------------------+-------
| суб'єктів господарювання, що провадять діяльність з| |
|вирощування квітів, грибів | |
|------------------------------------------------------+---------|
|10. Розміщення: | 12 |
|------------------------------------------------------+---------|
| складів | |
|------------------------------------------------------+---------|
| суб'єктів господарювання, що діють на основі | |
|приватної власності і надають послуги з перевезення та| |
|доставки (вручення) поштових відправлень (кур'єрська | |
|служба) | |
|------------------------------------------------------+---------|
| стоянок для автомобілів | |
|------------------------------------------------------+---------|
|11. Розміщення: | 10 |
|------------------------------------------------------+---------|
| комп'ютерних клубів та інтернет-кафе | |
|------------------------------------------------------+---------|
| ветеринарних аптек | |
|------------------------------------------------------+---------|
| рибних господарств | |
|------------------------------------------------------+---------|
| приватних навчальних закладів | |
|------------------------------------------------------+---------|
| шкіл, курсів з навчання водіїв автомобілів | |
|------------------------------------------------------+---------|
| торговельних об'єктів з продажу книг, газет і | |
|журналів, виданих іноземними мовами | |
|------------------------------------------------------+-
|12. Проведення виставок непродовольчих товарів без | 10 |
|здійснення торгівлі | |
|------------------------------------------------------+---------|
|13. Розміщення торговельних автоматів, що відпускають | 9 |
|продовольчі товари | |
|------------------------------------------------------+---------|
|14. Розміщення: | 8 |
|------------------------------------------------------+---------|
| кафе, барів, закусочних, кафетеріїв, які не | |
|здійснюють продаж товарів підакцизної групи | |
|------------------------------------------------------+---------|
| аптек, що реалізують готові ліки | |
|------------------------------------------------------+---------|
| торговельних об'єктів з продажу продовольчих | |
|товарів, крім товарів підакцизної групи | |
|------------------------------------------------------+---------|
|15. Розміщення: | 7 |
|------------------------------------------------------+---------|
| торговельних об'єктів з продажу ортопедичних | |
|виробів; | |
|------------------------------------------------------+---------|
| ксерокопіювальної техніки для надання населенню | |
|послуг із ксерокопіювання документів |
|------------------------------------------------------+---------|
|16. Розміщення: | 6 |
|------------------------------------------------------+---------|
| їдалень, буфетів, які не здійснюють продаж товарів | |
|підакцизної групи | |
|------------------------------------------------------+---------|
| торговельних об'єктів з продажу поліграфічної | |
|продукції та канцтоварів | |
|------------------------------------------------------+---------|
|17. Розміщення: | 5 |
|------------------------------------------------------+---------|
| торговельних об'єктів з продажу книг, газет і | |
|журналів, виданих українською мовою | |
|------------------------------------------------------+---------|
| відділень банків на площі, що використовується для | |
|здійснення платежів за житлово-комунальні послуги | |
|------------------------------------------------------+---------|
| суб'єктів господарювання, що здійснюють побутове | |
|обслуговування населення | |
|------------------------------------------------------+---------|
|18. Розміщення: | 4 |
|------------------------------------------------------+---------|
| їдалень, буфетів, які не здійснюють продаж товарів | |
|підакцизної групи, у навчальних закладах
|------------------------------------------------------+---------|
| громадських вбиралень | |
|------------------------------------------------------+---------|
| камер схову | |
|------------------------------------------------------+---------|
| видавництв друкованих засобів масової інформації та| |
|видавничої продукції, що видаються українською мовою | |
|------------------------------------------------------+---------|
|19. Розміщення: | 3 |
|------------------------------------------------------+--------
| суб'єктів господарювання, що надають ритуальні | |
|послуги | |
|------------------------------------------------------+---------|
|20. Розміщення: | 2 |
|------------------------------------------------------+---------|
| аптек, які обслуговують пільгові категорії | |
|населення | |
|------------------------------------------------------+---------
| бібліотек, музеїв
|------------------------------------------------------+---------|
|21. Розміщення транспортних підприємств з: | |
|------------------------------------------------------+---------|
| перевезення пасажирів | 15 |
|------------------------------------------------------+---------|
| перевезення вантажів | 18
|------------------------------------------------------+---------|
|22. Інше використання нерухомого майна | 15 |
------------------------------------------------------------------
Примітка. Орендні ставки для орендарів - вітчизняних юридичних і фізичних осіб, що є суб'єктами малого підприємництва, які провадять виробничу діяльність безпосередньо на орендованих виробничих площах (крім офісів), застосовуються з коефіцієнтом 0,7.
Керуючий справами районної ради М.Павлючик
Аналіз регуляторного впливу
рішення Самбірської районної ради
«Про затвердження Методики розрахунку і порядку використання плати
за оренду майна комунальної власності
територіальних громад Самбірського району»
1. Опис проблеми, яку планується розв'язати шляхом державного регулювання
Згідно з положеннями частини другої статті 2 закону України «Про оренду державного та комунального майна» до повноважень Самбірської районної ради віднесено здійснення державної політики у сфері оренди майна, яке перебуває в комунальній власності.
У відповідності з частиною 2 статті 19 зазначеного Закону методика розрахунку, пропорції розподілу між відповідним бюджетом, орендодавцем і балансоутримувачем та порядок використання орендної плати для об'єктів, що перебувають у комунальній власності визначаються органами місцевого самоврядування.
На даний час ці питання не врегульовано.
У зв'язку викладеним вище розроблено Методику розрахунку і порядку використання плати за оренду майна комунальної власності територіальних громад Самбірського району.
Методику розроблено з метою створення єдиного організаційно-економічного механізму нарахування плати за оренду майна комунальної власності територіальних громад Самбірського району.
2. Визначення цілей державного регулювання
Метою даного регулювання є визначення та конкретизація процедур, пов'язаних з визначенням розміру плати за оренду майна при укладанні відповідних договорів.
3. Опис альтернатив запропонованого регуляторного акта
Вбачається три способи регулювання:
1. Залишити без змін ситуацію, що склалась; це не дозволить досягнути цілей державного регулювання.
2. Затвердити запропоновану Методику, що дасть змогу вирішити порушені питання та уникнути можливих непорозумінь.
3. Розробити новий проект нормативно-правового акта для врегулювання порушених питань.
4. Опис механізмів і заходів для розв'язання проблеми
1. Конкретизація порядку визначення ставок орендної плати, що застосовуються як стартові при проведенні конкурсу на право оренди комунального майна.
2. Затвердження порядку сплати орендної плати.
5. Характеристика очікуваних соціально-економічних наслідків запровадження передбачених заходів
Наслідком реалізації запропонованої Методики має бути врегульована координація дій орендодавців та орендарів шляхом висвітлення процедур при визначенні відповідними органами розміру плати за оренду комунального майна.
6. Обґрунтування можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта
Затвердження Методики не має перешкод правового чи економічного характеру.
Об'єкт впливу | Громадяни (як орендарі) | Суб'єкти господарювання | |
Як орендарі | Як орендодавці | ||
Вигоди | Прозорий механізм надання документів для затвердження або погодження розміру орендної плати | Економія часу при визначенні розміру орендної плати за нерухоме майно | |
Витрати | Додаткових витрат не очікується | ||
7. Очікувані результати прийняття акта
Визначення розміру плати за оренду комунального майна й прогнозованості доходів до місцевого бюджету від оренди.
8. Обґрунтування дії строку акта
Запропонована Методика буде діяти до прийняття нової або до її скасування.
9. Визначення показників результативності акта
Показником результативності запропонованої Методики буде забезпечення прозорості, зменшення витрат часу під час укладення договорів оренди комунального майна й складання проектів рішень про місцевий бюдет.
10. Визначення заходів, за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності акта
Відстеження результативності регуляторного акта буде здійснено на підставі аналізу наданих орендодавцями статистичних даних про укладені договори оренди:
базове відстеження, яке буде проведено до набрання чинності Методики шляхом отримання зауважень і пропозицій до нього від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань;
повторне відстеження, яке буде проведено через рік після набрання чинності Методики, інший термін проведення відстеження може бути встановлений за об'єктивних обставин, але не пізніше, ніж через два роки;
періодичне відстеження - раз на три роки, починаючи з дня виконання заходів з повторного відстеження результативності Методики.









